Спілкування в мережі Інтернет з використанням смайликів


Що ж таке «Смайлик»? Смайлик, смайл (англ. smile), емотикон (emoticon) - це ідеограма, що змальовує емоцію. Складається з різних символів, у тому числі і службових. Поширення смайлик набув в Інтернеті та SMS, проте останнім часом він використовується повсюдно. А простіше: "Смайлики"- це маленькі зображення, які можна використовувати для вираження своїх почуттів або емоцій, коли слів не вистачає. Коли ви спілкуєтеся з друзями і рідними один з одним, ваш голос, ваше обличчя і руки також беруть участь у спілкуванні. Коли ви використовуєте електронну пошту або чат, все це втрачається, вам не вистачає емоцій, аби виразити ваші наміри. Ваші можливості виразити себе в цьому випадку обмежені.


За допомогою смайликів при спілкуванні в Інтернеті люди висловлюють свої почуття, настрій, емоції. Смайлики додають емоції до вашого повідомлення.
Що означають смайли при спілкуванні в Інтернет? Смайл — зображення, або просто набір символів, що змальовує емоцію, яку хоче виразити юзер (користувач). Зазвичай смайлики символічно змальовують людське обличчя.
Смайли придумані ще до появи Інтернету (якщо вірити самому Інтернету – використовувалися ще на наскальних малюнках в доісторичні часи), а фактично як-раз десь в 1969 році з появою самого Інтернету.

Насправді ж, те, що в нашій країні називають смайлами, правильно називається «эмоціконки» (емоційні іконки). Справжніми смайлами є лише ті эмоціконки, які позначають посмішку.

Для того, щоб змалювати класичний смайлик, потрібно повернути голову на 90 градусів проти годинникової стрілки (тобто нахилити вліво), витріщити очі і скривити рот потрібним символом. Ну, це якщо по-простому. Зазвичай потрібно використовувати символ, що нагадує очі, як то «:» (двокрапки) або «=» (дорівнює) і додати посмішку. Раніше також писали символ носу «-» (тире), але зараз його часто пропускають. Багато хто вважає, що очі «=» несумісні з носом «-». Це можуть бути звичайні дужки, як «)» або «(», деякі можуть використовувати і квадратні. Найпопулярніші смайли — це :) - «просто посмішка» і :( - «похмура посмішка», з ними змагаються їх більш мультяшні аналоги =) і =(.

Для того, щоб змалювати кавайний смайлик, треба витягнути рот в пряму лінію, і за допомогою лицьових м'язів надати очам вигляду необхідного ієрогліфа - у вигляді рота зробити прочерк — «_», і з двох сторін зробити очі, на ваш вибір, у зв'язку з вашою емоцією. Самий класичний кавайний смайлик — ^_^.

В Інтернет вживання смайлика полегшується тим, що всі необхідні знаки є на клавіатурі і знущатись над власним обличчям абсолютно не обов'язково.

Зазвичай смайли використовуються украй сентиментальними людьми, яким не вистачає уваги, вони навіть не можуть стриматися в тексті від емоцій, показуючи всім своїм виглядом (текстом!) обурення, подив, смуток, радість або крайнє захоплення (завжди майте це на увазі при спілкуванні!).

Взагалі, аби зрозуміти, що означають смайли в мережі Інтернет, інколи досить поглянути на них як би зліва і напружити свою уяву.

Смайлики бувають двох видів:

- текстові, складені із знаків пунктуації, букв і цифр, які Ви можете знайти на клавіатурі вашого комп'ютера. Двокрапку представляють очі, права дужка - рот.

:-) посмішка, радість :-( печаль, смуток

- графічні, у вигляді маленької картинки-ікони, правильніше було б їх називати эмоціконками (або емотиконами - від англ. emoticon). Приклади цих смайликів є, наприклад, на будь-якому чаті, форумі.

Найпопулярнішим смайликом є всміхнена пика :-) яку люди використовують, аби сказати: "Не приймай те, що я тільки що написав, дуже серйозно. Нахили голову вліво і поглянь на це ще раз". Або ж це є простим знаком схвалення когось чи чогось, ознакою гарного настрою і т.п.

Смайлик – сьогодні перетворився на невід'ємний атрибут листування по електронній пошті. Смайлики використовуються в чатах, форумах, ICQ і ін. видах спілкування.

Останнім часом текстові смайлики поступово відходять в минуле, а їм на зміну приходять графічні - картинки, що змальовують осіб, предмети, тварин і так далі.

Ці смайлики - эмоціконки показують емоції за допомогою "іконок". Зараз вже використовують сотні (якщо не тисячи) цих анімаційних смайликів.
Смайлики текстові звичайні (стандартні)

:) звичайний веселий вираз обличчя;
;) посмішка (одне око примружене або підморгує);
:-) посмішка, просто гарний настрій;
:-)) сміх, радість;
:-D гучний, тривалий сміх, регіт на все горло;
)) дуже сильний сміх (очі не видно від сміху);
:] задоволена посмішка;
O:-) ангельська посмішка;
:-O здивований (рот відкритий від здивування);
%-0 безмежно здивований (очі вилізли з орбіт);
8-) cool, просто круто;
:-X рот на замку, берегти таємницю, мовчати, заткнутися;
:-p показувати язика;
:-* поцілунок;
:-*8 тривалий поцілунок;
:-I незалежна посмішка, власна думка, задумливість;
:( похмурий вираз обличчя, сердитість;
:-( смуток, незадоволеність, незадоволення;
:< дуже сумно;
:З сумно, гірше нікуди;
:_( або :’( або :*( плач, сльози, засмучення, образа;
:-/ невдоволений (крива усмішка);
>:-[ сердитий, нахмурений;
:-[ збентежений, почервонілий;
:-! хворий, з температурою, (іноді навпаки означає все гаразд, тобто ОК);
:-E злий (оскал);
:-F злий з вибитим зубом;
:-> загрозлива, різка, єхидна, зухвала посмішка;
>:- грізний, розсерджений, загрозливий;
>;- грізна підморгуюча фізіономія;
X гримаса, скорчена як просто від сміху, так і від болю;
D широка посмішка (у всі зуби);
xD гучний сміх;
HD найнезрозуміліший настрій – від смутку до нестримної веселості;
хЗ незнаю;
:-з присутність іронії або сарказму.

Це звичайні стандартні смайли. Використовуються досить часто серед звичайних людей. І ще, смайли, типа «)))))))))» або "(((((((((" називаються недосмайлами. Їх використовує зокрема особа, яка неосвічена у використанні смайлів або має недостатньо фантазії.


Про смайли в сучасній літературі

Ще в 1969 році Володимир Набоков в одному зі своїх інтерв'ю згадував про те, що варто створити спеціальний знак пунктуації для графічного відображення емоцій:

"Мені часто приходить на думку, що треба придумати який-небудь знак друку, що позначає посмішку, — яку-небудь карлючку або дужку, що впала навзнак, якою я б міг супроводжувати відповідь на ваше питання".

На початку 1980-х було проблемою зрозуміти, чи зробив той, що поміщає повідомлення на інформаційних для онлайну табло саркастичне зауваження, чи намагався бути забавним або серйозним. Була необхідна якась ознака. Так народилася ідея смайликів.

Будь-які спроби розмітити текст маркерами настрою до недавнього часу не увінчалися успіхом. Сьогодні в текстах застосовуються лише два знаки, що визначають емоції, — знак питання «?» та знак оклику «!». Багатокрапка, вживана як знак розгубленості або барабанна дріб замість нецензурної лексики (наприклад, в анекдотах) з натяжкою можна вважати позначенням настрою.

Смайлики, що вже років двадцять активно використовуються в електронному листуванні, з'являються у пресі в двох випадках: у статтях про смайлики або в молодіжній пресі.

Смайлики вважаються другосортним виразним прийомом.

Коли вони складаються з розділових знаків — перед нами справжній, чистий, класичний друкарський прийом по всіх формальних ознаках (римські цифри теж спочатку не з латинських букв складалися). Тому їх можна і потрібно використовувати.

Від звичайного слова смайлик відбивається пропуском. Якщо після смайлика йде розділовий знак, він пропуском не відбивається. Крапка після смайлика зазвичай не ставиться. Смайлик може бути поєднаний із звичайною закриваючою дужкою (за умови, що вона десь відкрилася).



Комментариев нет:

Отправить комментарий