Інтернет-форум – засіб спілкування

В історичному контексті, форум – це зосередження в одному місці диспутів, висловлювань. В Стародавньому Римі форумом називали площу, на якій розташовувалася всі місцева інфраструктура: сенат, храми, суди тощо.

У сучасному світі слово «форум» асоціюється з одним із способів віртуального спілкування. В даному контексті правильним буде додавання приставки «веб-» чи «Інтернет-».
Інтернет-форум – це спосіб організації спілкування відвідувачів Інтернет-сайту. Всі відвідувачі сайту можуть через надсилання повідомлень обговорювати певне питання, читати та відповідати на повідомлення інших учасників форуму. Форум може фокусуватися до довільній тематиці, адже обговорювати можна будь-що і будь-яка он-лайн спільнота чи реальна спільнота розвивається саме серед учасників форуму.

Інтернет-форум також називають дошкою оголошень, дискусійною групою, інформаційним табло чи веб-форумом. Проте форум дещо відрізняється від блогу, оскільки блог зазвичай пишеться однією особою і враховує дописи інших тільки за відповідною інформацією допису. Інтернет-форум зазвичай надає можливість всім учасникам залишати власні дописи і відкривати нові теми.

Інтернет-форум відрізняється і від чату. Учасники чату зазвичай ведуть бесіди (переписуючись) в той час, коли всі зайшли в чат, тоді як учасники форуму «вішають» повідомлення, які зможуть читати інші учасники щоразу після того, як заходять в систему. Для Інтернет-форумів також характерним є більша зосередженість на певній темі.

Для того, щоб стати учасником форуму і отримати можливість обмінюватися повідомленнями, необхідно спершу зареєструватися. Потенційний учасник повинен зазвичай погоджуватися дотримуватися он-лайн правил, так званого мережевого етикету, виражаючи таким чином повагу до інших учасників. Коли учасник затверджений адміністратором або модератором форуму, він обирає власне ім’я (нік) і задає пароль. Деколи пароль автоматично генерується. Аватар або картинка, обрана користувачем, появляється біля його ніку при кожному новому дописі.

Окремі бесіди на форумах називають темами. Теми складаються з дописів учасників форуму, які, зазвичай, мають можливість свої повідомлення редагувати, додавати нові теми, додавати дописи у обраній темі і редагування дані власного профілю. В профілі вказується додаткова інформація про учасника форуму, наприклад, його інтереси. Адміністратор чи модератор Інтернет-форуму можуть також бути його учасниками. Адміністратор має право змінювати теми, переміщувати чи вилучати їх при потребі. Також в обов’язки адміністратора входить зміна програмного забезпечення Інтернет-форуму. Модератори є помічниками адміністратора і привілейованими учасниками форуму, які слідкують за дотриманням правил участі у ньому.

Класичною структурую форуму можна вважати наступну:
Розділи – як правило створюються адміністратором (найчастіше він і є власником) форуму.
Теми – в кожному з розділів користувачі можуть створювати теми для обговорень. Зрозуміло, що адміністратор форуму повинен слідкувати за ними і суворо модерувати (перевіряти, схвалювати, видаляти).
Коментарі – під кожною популярною темою зав’язується дискусія, в процесі якої користувачі обмінюються своїми думками і пишуть коментарі. Саме через кількість тем і коментарів до цих тем визначають життєздатність і «розкрученість» довільного форуму. Активне обговорення тем – показник успішності подібного ресурсу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий